SmaczaJama.pl
to checkout total: 0,00 zł
JW GOLD.jpg
  • new

Whisky Johnnie Walker Icons Gold Label Reserve 200th Anniversary 40% 0,7l (1)

Whisky wydana w celu uczczenia 200 lat istnienia marki Johnnie Walker na rynku!

Availability: avarage amount
Dispatched within: approximately 48h
Vendor: Johnnie Walker
Product code: B8FE-181B2_20221201133544
Rating:
Price: 199,00 zł 199.00
Net price: 161,79 zł
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

Whisky wydana w celu uczczenia 200 lat istnienia marki Johnnie Walker na rynku! Butelka inspirowana światową modą została stworzona w oparciu o kultowe wzory oraz ponadczasową barwę złota, dzięki której celebrowanie ważnych momentów stało się jeszcze prostsze! Johnnie Walker to gładka whisky, produkowana przy użyciu wyłącznie zacieru zbożowego o słodkim, miodowym smaku. Wydanie zawiera także Clynelish Malt Whisky, gdzie w rzece, która zasila gorzelnię, znaleziono legendarne złoża złota.

Trunek charakteryzuje się czystym aromatem świeżo ściętej trawy, soczystych owoców, pieprzu, bogatej wanilii oraz drzewa sandałowego. Na podniebieniu różnorodna gama nut drzewnych łączy się z tonami tropikalnymi i kwiatowymi. Finisz oferuje subtelne, rozgrzewające wrażenia, wypełnione lekkim dymem.

Historia whisky Johnnie Walker zaczęła się od człowieka, który nosił to słynne także dzisiaj imię. W 1820 roku syn pewnego rolnika otworzył własny sklep spożywczy w szybko rozwijającym się mieście Kilmarnock. Jego ojciec zmarł rok wcześniej, a farma została sprzedana. To nie był łatwy czas dla młodego przedsiębiorcy, ale pasja, chęć tworzenia i zamiłowanie do ciężkiej pracy wkrótce miało przynieść upragnione efekty.

Każdy sklep zaopatrywał się wówczas w linie single maltów - nigdy nie były one jednak spójne i często rozczarowywały klientów. Johnny postanowił więc coś z tym zrobić i zaczął samodzielnie mieszać wybrane profile. Osiągnął szybko niebywały sukces - każda jego butelka smakowała tak samo dobrze! Współcześnie Johnnie Walker jest jedną z największych marek oferujących whisky na świecie. Ich trunki z łatwością adaptują się na nowych rynkach, ponieważ zawsze oferują degustatorom doskonały smak i idealny balans.

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium