Sklep Smacza Jama
to checkout total: 0,00 zł

Brandy Ararat 25* Aznavour 40% 0,7l

Ekskluzywna edycja limitowana, 25-letniej brandy z Armenii, która powstała we współpracy z Charlesem Aznavourem. 

Availability: a large amount
Dispatched within: approximately 48h
Vendor: Ararat
Product code: 169F-386F4
Rating:
Price: 1 111,00 zł 1111.00
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

Ekskluzywna edycja limitowana, 25-letniej brandy z Armenii, która powstała we współpracy z Charlesem Aznavourem. Podczas wizyty w Yerevan Brandy Factory w maju 2017 roku artysta spotkał się z Mistrzami Kupażu i spróbował specjalnie na tę okazję wyselekcjonowanych dla niego trunków. Po wskazaniu najlepszych, pozostawił swój autograf, który obecnie znajduje się w identyfikacji graficznej trunku.

Ararat 25* Aznavour jest niezwykłym projektem, który oddaje hołd Armenii oraz jej kulturze. Co więcej, zysk z tego wydania jest przekazywany na wsparcie młodych, ormiańskich twórców.

Brandy ta jest mieszanką rzadkich alkoholi vintage, których przeciętny okres starzenia wynosi 25 lat.

Trunek charakteryzuje się piękną, ciemnobursztynową barwą z jaśniejącymi refleksami mahoniu. Otwiera się bukietem o wyjątkowej złożoności, w którym symfonia wiekowego drewna łączy się z aromatami karmelowego toffi oraz wytrawnej czekolady. Na podniebieniu bogaty i jedwabisty smak oferuje niuanse lukrecji w połączeniu z tonami suszonych owoców. Finisz trwały i o dobrym balansie.


Ararat to najsłynniejszy trunek z Armenii. Swoją nazwę wziął od świętej góry Ararat, na zboczu której według legend zatrzymać się miała biblijna arka Noego. Fabrykę tego alkoholu na gruntach dawnej fortecy założył w 1887 roku Nerses Tairyan - kupiec i filantrop. W 1899 roku Tairyan odsprzedał firmę Nikołajowi Szustowowi, potentatowi na rynku rosyjskiej brandy, za 50 tysięcy rubli. Szustow okazał się niezwykle obrotnym biznesmenem; jeszcze w latach 70-tych XIX wieku kontrolował 80% produkcji brandy, win, wódek i likierów w Cesarstwie, a wkrótce jego wyroby trafiły również na rynki zachodnie. Marce nie brakowało sukcesów: podczas wystawy światowej w Paryżu w 1901 roku Ararat otrzymał nagrodę Grand Prix, a francuscy sędziowie byli tak zaskoczeni jego niespotykaną klasą, że zezwolili Szustowowi nazywać go "koniakiem". Był to pierwszy w dziejach przypadek, kiedy przywilej ten otrzymał producent spoza Francji.

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium