Delikatesy Smacza Jama
Page Title
to checkout total: 0,00 zł

Whisky Mossburn Island Blended Malt 46% 0,7l w puszce

Whisky, która pojawiła się na rynku w 2018 roku jako część kolekcji Signature Casks

Availability: a large amount
Dispatched within: approximately 48h
Vendor: Mossburn
Product code: ZE45E-35896
Rating:
Price: 183,00 zł 183.00
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

Whisky, która pojawiła się na rynku w 2018 roku jako część kolekcji Signature Casks. Głównym celem tej serii było uwypuklenie typowych cech szkockich regionalnych słodów. Wykorzystywane w niej, specjalnie zaprojektowane beczki podkreślają właściwości destylatów sprawiając, że każda degustacja jest autentyczną podróżą w głąb Szkocji.

Mossburn Island Blended Malt jest mieszanką oferującą typowy przydymiony i przybrzeżny profil. Trunek dodatkowo finiszuje się w 200-litrowych beczkach ze zwęglonego, europejskiego dębu i po jednokrotnym napełnieniu bourbonem.

Whisky wypełniają ostre i dymne nuty, które łączą się ze słodyczą bourbonu, śmietanki, wanilii oraz cynamonu. Uzupełniona niuansami torfu, solanki i owoców, osiąga satysfakcjonującą głębię, która prowadzi do akcentów przypalanego dębu oraz prażonych przypraw.

Mossburn jest młodą marką, ale jej korzenie sięgają wielu lat wstecz. Pierwsza whisky wyszła spod skrzydeł tej firmy w 2017 roku, zapoczątkowując serię klasycznych Independent Bottler Malts. Zanim jednak do tego doszło, zespół prawie 30 lat rozwijał i doskonalił swoje umiejętności w zakresie blendowania i butelkowania trunków. Marka posiada obecnie dwie samodzielnie zbudowane destylarnie - w Torabhaig (wyspa Skye) oraz Reivers (Scottish Borders). Każda z nich oferuje inny rodzaj smakowych oraz aromatycznych wrażeń.

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium