Sklep Smacza Jama
to checkout total: 0,00 zł

Brandy/likier Ararat Apricot 35% 0,7l w kartoniku

Wyjątkowe wydanie pysznego likieru morelowego od armeńskiego producenta brandy Ararat, który wytwarza trunki niezmiennie od 1887 roku.

Availability: a large amount
Dispatched within: approximately 48h
Vendor: Ararat
Product code: Z6F3F-39341
Rating:
Price: 196,00 zł 196.00
quantity szt.

product unavailable

add to wish list

Description

Wyjątkowe wydanie pysznego likieru morelowego od armeńskiego producenta brandy Ararat, który wytwarza trunki niezmiennie od 1887 roku. To połączenie dwóch symboli tego kraju w jednej butelce - soczystego owocu oraz tradycyjnego trunku.

Kompozycja oparta na klasycznym profilu brandy (produkowanej na bazie białych winogron oraz źródlanej wody) - została wzbogacona naturalnymi ekstraktami z dojrzałych moreli. W rezultacie powstał aromatyczny likier i jednocześnie słodka brandy owocowa, która oferuje bogatą gamę nut suszonych moreli, płatków migdałowych, wanilii, lukrecji, cynamonu i tonów subtelnego dębu.

Polecany do podawania w wersji schłodzonej i z kostką lodu. Pysznie smakuje serwowana także do marcepanowych deserów oraz ciast z migdałami. Sprawdzi się również jako alkohol po posiłku, na dobre trawienie.


Ararat to najsłynniejszy trunek z Armenii. Swoją nazwę wziął od świętej góry Ararat, na zboczu której według legend zatrzymać się miała biblijna arka Noego. Fabrykę tego alkoholu na gruntach dawnej fortecy założył w 1887 roku Nerses Tairyan - kupiec i filantrop. W 1899 roku Tairyan odsprzedał firmę Nikołajowi Szustowowi, potentatowi na rynku rosyjskiej brandy, za 50 tysięcy rubli. Szustow okazał się niezwykle obrotnym biznesmenem; jeszcze w latach 70-tych XIX wieku kontrolował 80% produkcji brandy, win, wódek i likierów w Cesarstwie, a wkrótce jego wyroby trafiły również na rynki zachodnie. Marce nie brakowało sukcesów: podczas wystawy światowej w Paryżu w 1901 roku Ararat otrzymał nagrodę Grand Prix, a francuscy sędziowie byli tak zaskoczeni jego niespotykaną klasą, że zezwolili Szustowowi nazywać go "koniakiem". Był to pierwszy w dziejach przypadek, kiedy przywilej ten otrzymał producent spoza Francji.

Related products

Product reviews (0)

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium